Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1639 postów 1110 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Oświadczenie ONR ws. sytuacji na Białorusi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obóz Narodowo-Radykalny przypomina, że rolą państwa polskiego nie jest spełnianie potrzeb obywateli państw trzecich – z wyjątkiem sytuacji, w których mowa jest o osobach utożsamiających się z polskością.

W ostatnich dniach obserwujemy za naszą wschodnią granicą wzbieranie fali protestów przeciwko dekretowi prezydenta Białorusi o tzw. „opodatkowaniu nierobów”. Pod pretekstem sprzeciwu wobec nowego prawa, demonstranci nawołują do zmiany charakteru porządku politycznego na Białorusi, a finalnie – do zmiany kierownictwa państwowego.
Obóz Narodowo-Radykalny przypomina, że rolą państwa polskiego nie jest spełnianie potrzeb obywateli państw trzecich – z wyjątkiem sytuacji, w których mowa jest o osobach utożsamiających się z polskością. Z tym większym dystansem należy patrzeć na wszelkie próby tzw. kolorowych rewolucji i „majdanów”, których scenariusze pisane są na ogół w tych samych stolicach, a które realizowane są zwykle pod podobnym pretekstem tzw. demokratyzacji i wprowadzania praw człowieka.
Doświadczenie naszego innego wschodniego sąsiada – Ukrainy, uczy, iż tego typu operacje skazują obywateli danego państwa na głód, nędzę i śmierć. Ma to miejsce nawet wtedy, gdy kolejna krwawa rewolucja dokonywana jest pod pretekstem realizacji interesów narodowych i państwowych, bądź też tzw. „europejskiego wyboru”. To właśnie dlatego Ukraińcy, nie mogąc wypracować dobrobytu we własnym kraju, emigrują za pracą do Polski, Rosji i innych krajów europejskich. W ten sposób pozbawia się pośrednio całe narody jednego z podstawowych praw – do życia we własnej ojczyźnie. Sytuacja ta wymaga współczucia bez względu na bardzo krytyczny stosunek do polityki historycznej prowadzonej przez władze w Kijowie. Z kolei sprzeciw Obozu Narodowo-Radykalnego wobec masowej imigracji ukraińskiej do Polski ma przede wszystkim wymiar oporu wobec polityki wywoływania konfliktów wewnętrznych, które są na rękę jedynie wielkim międzynarodowym korporacjom, globalistom i liberałom, a nie poszczególnym narodom.
Podkreślamy, że Obóz Narodowo-Radykalny nie jest stroną krajowego sporu między ukrainofilami a ukrainofobami. Ocena zgubnych skutków „Rewolucji Godności” nie ma też nic wspólnego z kultem zbrodniarzy lansowanym przez obecne ukraińskie władze.
Jednak to właśnie polityka historyczna podzieliła społeczeństwo ukraińskie. W Donbasie czy na Krymie wzorce lansowane przez władze w Kijowie okazały się nie do zaakceptowania przez miejscową ludność, której większość stanowili etniczni Rosjanie bądź ludzie z Rosją sympatyzujący. Dzięki temu Federacja Rosyjska mogła skorzystać z odwiecznego przywileju mocarstw – do interpretowania tzw. prawa międzynarodowego wedle własnego uznania, co doprowadziło do zajęcia Półwyspu Krymskiego. Pretekstu dostarczył zbrojny zamach stanu w Kijowie, którego beneficjentem jest wyłącznie rządząca tym krajem oligarchia. Dość dodać, że część jej przedstawicieli prowadzi interesy w Rosji, z którą jakoby państwo ukraińskie jest w stanie wojny.
O ile jednak polityka obozu okrągłostołowego rekrutującego się z duopolu PO-PiS zawsze była bezkrytycznie i konsekwentnie pro-ukraińska, o tyle odwilż na linii Warszawa-Mińsk nastąpiła dopiero niedawno. Jednak ostatnie sygnały o zamiarze zaangażowania się w wewnętrzny konflikt na Białorusi między władzą a demonstrantami przez Warszawę muszą niepokoić. Należy przypominać, że rolą Rzeczypospolitej nie jest szerzenie ani praw człowieka, ani tym bardziej demokracji liberalnej.
Politykę Polski wobec Białorusi mogłaby oddawać sinusoida, gdyż politykę tę charakteryzują skrajności. Niedługo po odwilży, następuje szereg potępieńczych oświadczeń wysokich polskich urzędników, mimo że reżim panujący na Białorusi nie zmienił od tamtej pory miejscowych reguł gry politycznej. Zamiast taktownie milczeć, gdy reżim usiłuje zapobiec scenariuszowi ukraińskiemu na Białorusi, politycy PO-PiS-u dają upust swojemu przywiązaniu do praw człowieka i liberalnej demokracji.
Całokształt tych działań świadczy bardzo źle o polskiej dyplomacji. Brak jest jakiejkolwiek całościowej i dalekosiężnej wizji ładu panującego w naszym regionie Europy. Rekrutujące się z lewicowego Komitetu Obrony Robotników post-solidarnościowe elity tkwią w oparach mesjanizmu i prometeizmu, tyleż romantycznego politycznie, co nieodpowiedzialnego i dającego tragiczne skutki.
Jednocześnie skrajnie negatywnie należy ocenić zachowawczość władz Rzeczypospolitej wobec stawiania kwestii takich jak odbudowa szkolnictwa polskiego na Białorusi w stosunkach z Mińskiem. Zarówno odwilż z Białorusią, jak i nagły zwrot w stronę gwałtownej jej krytyki, nie są podejmowane z myślą o naszych rodakach na Kresach. Kompletne bankructwo ideologii prometejskiej, sprowadzającej się do uczestnictwa we wszelkich awanturach politycznych na Wschodzie z jednej, a zupełnym lekceważeniem kresowych Polaków z drugiej strony, jest faktem.
Obóz Narodowo-Radykalny wzywa wszystkie siły polityczne, na czele z opcją rządzącą, by nie wikłały narodu polskiego w realizację mesjanistycznych mrzonek na Wschodzie i zajęły się tym, do czego zostały powołane – do realizacji polskiego interesu narodowego.
Kierownik Główny
Obozu Narodowo-Radykalnego
Aleksander Krejckant

Źródło:PRAWY.PL 

KOMENTARZE

 • Kierownik Główny
  http://www.zelaznalogika.net/wp-content/uploads/2016/11/Alek.jpg
 • @Arjanek 10:39:32
  Chodzimy do tej samej bożnicy, więc proszę się nie czepiać - oceniamy po owocach, a nie po wyglądzie

  pozdr
 • Dobry PR ludzi z wyglądu
  W końcu komandos Izrahellah kieruje AJC -i PISsraelem , prawy do lewego CIA.
 • @kfakfa 11:22:48
  rozumiem, że lepsze są czysto polskie nazwiska, takie jak Kwaśniewski, Komorowski, Jaruzelski, Bartoszewski, swojski Michnik, Geremek

  Polecam wywiad z młodym Krejckantem:

  http://jagiellonski24.pl/2016/05/01/krejckant-polskosc-kwestia-wyboru-nie-krwi/

  a propos - czy "Kosiur" to polskie nazwisko i od kiedy?
 • @MacGregor 11:46:23
  A jakie nazwisko nosi MacGregor - może zacznijmy od tego?
 • @Rzeczpospolita 12:14:57
  Jednak masz zryty beret . https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9c/Card_Sapieha_COA.png/701px-Card_Sapieha_COA.png
 • Marzenia
  "Obóz Narodowo-Radykalny wzywa wszystkie siły polityczne, na czele z opcją rządzącą, by nie wikłały narodu polskiego w realizację mesjanistycznych mrzonek na Wschodzie i zajęły się tym, do czego zostały powołane – do realizacji polskiego interesu narodowego."
  Wszystko zależy od rozkazów, jakie przyjdą z WDC
 • 1* - tak oceniam stanowiska Żyda, Kierownika Głównego ONR
  "Politykę Polski wobec Białorusi ...",
  "Niedługo po odwilży, następuje szereg potępieńczych oświadczeń wysokich polskich urzędników, mimo że reżim panujący na Białorusi ..."

  Polityka IIIRP wobec Białorusi jest mniej lub bardziej błędna, jednak nie nie jest to polityka żydowskiego reżimu IIIRP - to jest pogląd radykalnego narodowca.
  Natomiast Białoruś jest według tegoż narodowca reżimem.
  "Narodowiec" nie jest w stanie zauważyć, że deklarowana poprawa stosunków z Białorusią przez żydowski reżim w Warszawie stanowi jedynie parawan dla agenturalnych działań tegoż reżimu wobec Białorusi, zmierzających do obalenia A.Łukaszenki.

  Fakt, że narodowiec jest Żydem chyba wszystko tu wyjaśnia - i tyleż samo wart jest ONR.
 • @Repsol 12:37:30
  Zajmij się lepiej tym, co sam nosisz pod beretem - wiele to tam nie ma.
 • @Rzeczpospolita 15:50:51
  Rozencwajg, daj już spokój, "reżim" jest tu określeniem technicznym, a nie wartościującym

  Sam jestes Gościu Żydem udającym Polaka.

  ... O Jehowo, zrób coś z tym Meszugene-kopf ...
 • @MacGregor 16:34:04
  Czujesz się urażony, bo krytyka dodtknęła twego krajana -?

  A może sam zaprezentujsz nam własną gębę i nazwisko - jeśliś Słowianin nie masz się czego obawiać.
  ________________________

  ""reżim" jest tu określeniem technicznym, a nie wartościującym" - co ty chrzanisz człowiecze?
 • @Rzeczpospolita 16:48:19
  //a propos - czy "Kosiur" to polskie nazwisko i od kiedy?//

  Tak przepraszał...

  //""reżim" jest tu określeniem technicznym, a nie wartościującym" - co ty chrzanisz człowiecze?//

  A to dla nich ważne? Grunt, że nieźle brzmi... ;-) Naczytają się takiego miarki czy Wojtasa... Czy innego teoretyka miłości, prawdy, piękna...
 • @Katana 17:11:16
  przeprosiłem p. Kosiura za zawarte w moim wpisie pomówienie, albowiem zniżyłem się w nim do jego poziomu.
  Co nie zmienia faktu, iż DK prowadzi bardzo szkodliwą działalność blogerską, pomawiając o najgorsze rzeczy kogo mu pasuje.

  ONR wydało logiczne i zdrowo-rozsądkowe oświadczenie, a ten wpada mi i krzyczy "ONR to Zydzi"

  nie wiem, czym to się leczy, zwłaszcza ze mam masę swoich problemów.
  pozdr
 • @MacGregor 16:34:04
  "Reżim jest określeniem perojatywnym", nie oszukujmy się. Napisz coś o reżimie pisowskim, a zobaczysz, jaka będzie reakcja jego zwolenników.

  Dlaczego przytaczać oświadczenie tak skompromitowanego ugrupowania jak ONR?
  http://lotna.neon24.pl/post/137494,oboz-narodowo-radykalny-przewodnik-dla-zagubionych

  Bronisz żyda, który stoi na czele tego rzekomo polskiego ruchu narodowego, nie różniącego się wiele od zachowań hitlerowców i banderowców, a który jest tak radykalnie polski, że żydostwo stoi na jego czele. To jest jakaś farsa, ale żeby tylko: ten ruch odpycha i zniechęca myślących Polaków, dzieli, a nie jednoczy polskich patriotów i daje lewactwu podstawę do protestów pt. "faszyzm nie przejdzie", bo nikt nie chce powtórki swastyk, brunatnych koszul i hitlerowskich pozdrowień. Takie to trudne?
 • Co łączy Kaczyńskiego i Glińskiego z Fundacją Batory George Soros?
  https://youtu.be/k9CuVvpGOfI
 • @MacGregor 18:02:24
  Tak? A zdawało by się, że to Ty tu jakieś brudy ciągniesz za sobą obmawiając nieobecnego pod notką...

  //przeprosiłem p. Kosiura za zawarte w moim wpisie pomówienie, albowiem zniżyłem się w nim do jego poziomu.//

  Szkoda, że tylko za to...

  //zniżyłem się w nim do jego poziomu.//

  I znowu nieładnie...
  Przecież nie dajecie sobie banów... Bo tylko w dobrej intencji - by przywołać do porządku, porozumienia - a więc z miłości - pragnienia pomocy innym - można by ewentualnie używać takich środków w ostateczności.

  Pozdrawiam.
 • @Rzeczpospolita 16:13:47
  Urodzić się głup­cem to nie wstyd. Wstyd tyl­ko głup­cem umierać . :)
 • @Repsol 20:20:10
  Problem jest innej natury: głupiec nie wie, że nim jest.
  Umrzesz więc w przekonaniu, żeś mądry i przyzwoity.
 • @Rzeczpospolita 20:33:22
  Kiedyś nawet konfidenci wiedzieli co to honor. A teraz !? O tempora ! O mores ! http://m.salon24.pl/0c254bd605fe61ef734f4c1bba851336,750,0,0,0.jpg
 • @Rzeczpospolita 22:13:15
  Tydzień odpoczynku , dla gamonia . http://wf1.xcdn.pl/files/13/05/15/611916_10012320Lelow2044_34.jpg
 • @Repsol 20:45:07
  No, właśnie - więc skorzystaj czym prędzej z własnej recepty, pokaż nam żeś honorny żydowierca.
  Miej odwagę i zadyndaj jak Zygfryd de Löwe, komtur ze Szczytna.
 • @Rzeczpospolita 22:25:32
  Czworakami jedziesz gamoniu jak zwykle . Niespodzianka. :)))
 • @Repsol 22:29:13
  O, samokrytyka zawsze godna jest pochwały. Zatem odpoczywaj w spokoju.
 • @Repsol 22:29:13
  Idź już spać szmondaku i nie marudź
 • @Rzeczpospolita 22:38:59
  Wybieramy się do Ciebie . :) https://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k
 • @Repsol 22:47:37
  Ale przedem dobrze się umyjcie, żebym sobie rąk nie pobrudził.
 • @Repsol 22:47:37
  Tylko zapamiętaj szmondaku:
  groźby są karalne, a ja wiem jak się nazywasz.
 • @Rzeczpospolita 23:01:54
  No tak wy tylko koszernie . :)))))
 • @Rzeczpospolita 23:05:49
  Jakie grożby , to tylko wizyta będzie . Nie pękaj .Masz cojones Podobno ?. :)
 • @Repsol 23:06:29
  Szmondaku,
  czy ty chociaż zrozumiałeś co żeś sam przepisał:

  "Urodzić się głup­cem to nie wstyd. Wstyd tyl­ko głup­cem umierać."

  Z twojej tu działalności wychodzi, żeś głupszy od moich butów.

  Spadaj
 • @Repsol 23:10:24
  Repsol, w necie są różne artykuły, np. , tu podaję cytat z owego artykułu:

  "Ponad 800 lat zażydzania Polski, …to Polski najgroźniejsza i najcięższa choroba, nieszczęście, gangrena, rak złośliwy i przekleństwo,,
  są wśród nich zdrajcy, polonofobi, dywersanci, oszczercy, kpiarze, oprawcy, mordercy i zbrodniarze, kaci UB, kurwy moralne, intelektualne i polityczne, agenci obcych i wrogich Polsce sił i mocodawców, fałszerze, oszuści, lichwiarze i złodzieje, rozkradający tysiącletni dorobek setek pokoleń Polaków, okupanci i zniewoliciele Wolnej i Niepodległej Polski, niszczyciele polskiego katolicyzmu i patriotyzmu, truciciele ducha polskiego Narodu, zniewalający, zatruwający umysł i ducha, upodlający i upokarzający Polaków w ich własnej Ojczyźnie, plugawiący wszystko co jest prawe, Polskie, patriotyczne, narodowe i katolickie… od setek lat niedopuszczający do odrodzenia wolnej i niepodległej Polski …Ojczyzny Polaków

  oni byli i są wśród nas …i mają się …z pokolenia na pokolenie bardzo dobrze… nie twierdzimy, że tylko żydzi są winni, NIE! …są też rodzimi zdrajcy, dywersanci, wyrodne kanalie, kurwy, prostytuować moralne, intelektualne i polityczne, masoni, donosiciele, agenci i kolaboranci …itd.

  “Oto ze zboru szatana dam tych, co się nazywają żydami, a nie są, lecz kłamią;” – [Obj. sw.Jan 3,9] – Apokalipsa Sw. Jana

  Dlaczego Polacy wszędzie widzą żydow? …no właśnie, …Dlaczego?
  Odpowiedź jest niezwykle prosta,… dlatego, że wszędzie są żydzi, …są wszędzie tam gdzie jest pieniądz, władza i słabość ofiary, …

  Polacy są prostodusznymi, nie wgłębiającymi się w szczegóły, łatwowiernymi ignorantami, niezwykle skłonni do skrajnych zaniechań i połowicznych działań, a żydostwo jest wszędzie tam gdzie jest słabość, na której może żerować.

  Im większy upadek ofiary, tym większe Eldorado żydo-hieny.

  Przypatrzcie się, kto jest obrzydliwie bogaty w bardzo źle rządzonej Żydpospolitej, … i dlaczego Polacy żyją w Polsce XXI wieku w nędzy?

  “Tylko w złych rządach, tylko w tych krajach, gdzie próżniacy mają obronę i trzymają pierwszeństwo bezrządne, tylko tam żydzi obfitują, gnieżdżą się i mnożą.“

  Stanisław Staszic “Przestrogi dla Polski” 1790 r.

  Od czasu do czasu pisza do nas biedne i nic nierozumiejące ofiary żydokomunizmu, rażone zarazą żydopropagandy i żydotolerancji, zarzucając nam napastliwość w stosunku do żydów, “co wy chcecie od żydów?” , “żyd też czlowiek” , “kogo to obchodzi kto jest żydem” itd. …itp. …nie przeszkadza wam, tak jak nowotwór złośliwy nie przeszkadza pacjentowi, który nie wie o jego istnieniu… lub po prostu ignoruje tan fakt.

  Żyd, żydzi, żydostwo to od zarania rak złośliwy wszystkich cywilizacji, to od wielu stuleci gangrena Polski, to przekleństwo i najgorsza z plag, roznosząca wszelkie najgorsze, najokrutniejsze i najbardziej zwyrodniałe idee,… to najzłośliwszy, najzawziętszy, najprzebieglejszy i najpodlejszy ze wszystkich wrogów i pasożytów… "

  Całość artykułu:
  https://justice4poland.com/2015/03/31/lista-zydow-w-polsce/

  Jeśli się przeczyta ten artykuł, można uznać go za brednie albo i nie.
  To już zależy od osoby.
  Tak czy inaczej, Polska od setek lat jest ciągle na "dorobku", Polacy ciągle muszą oszczędzać i borykać się z biedą.
  Mając świetny klimat, zasoby naturalne i będąc pracowitymi.
  Coś to nie tak jest chyba?
 • @lorenco 23:30:00
  Myślę, że obecne pokolenie Polaków nie jest w stanie wziąć władzę w swoje ręce, w dużej mierze z braku dojrzałości politycznej, miałkości charakteru, swarliwości, braku pomysłu na ścieżkę dojścia do władzy, braku środków i braku gotowości do zainwestowania we własną kampanię. Trzeba raczej pomyśleć o własnych dzieciach i wnukach by tak je wychować, by nie dały się w dorosłym życiu zepchnąć do drugiego szeregu przez bardziej inteligentnych i rzutkich osobników z obcych nacji.
  Dziś przeciętnemu Polakowi się nie chce, woli obejrzeć mecz, skoki narciarskie, wypić piwo i oglądać się na Żyda który za nas wybierze, zadecyduje, zorganizuje i stanie na czele jako szef, lider, pracodawca.

  Kiedyś spotkałem faceta który powiedział mi że startuje w wyborach samorządowych .
  Zaproponowałem mu zrobienie filmu reklamującego jego osobę za darmo. Było to dosłownie na kilka dni przed wyborami. Facet zaznaczył, że nie ma zamiaru wydać na kampanię ani grosza, zdaje się, że też nawet nie był w okręgu w którym był na liście. Oczywiście nie przeszedł, a do mnie miał pretensję, że film obejrzało tylko kilkadziesiąt osób.
  Za film nawet nie podziękował.
  I takich mamy frajerów.
  Roman K z Dallas kiedyś napisał, że kampanię wyborczą zaczyna się robic na dwa lata przed wyborami.
  Ja bym był za tym by robić ja na cztery lata przed. Co roku wydawać na ulotki i materiały promujące co najmniej 3000 do 5000zł, znaleźć sposób by kilka razy w roku być w miejscowej gazecie, a także radio czy telewizji, a w roku wyborów wydać na kampanię minimum 10 tyś zł.
  I musi to być mądrze pomyślana kampania a nie durnoty w stylu żydy nami rządzą.
  Czemu aż tyle wydać na kampanię?
  Bo pan poseł w jednej kadencji zarabia coś tak 480 000 zł. a czy ktoś zna taki biznes gdzie można zarobić w tym samym czasie taką kasę nie inwestując uprzednio kilkadziesiąt tyś zł?
  lorenco
  Nie żyd jest winien, lecz Polak, często niedojda, leń, naiwniak i głupiec.
 • wygrać wybory
  Jeśli nie odnieśliśmy sukcesu, to trzeba na chłodno zanalizować, co było przyczyną porażki, co trzeba zmienić, jakie nowe elementy wprowadzić. Zawsze też musimy pamiętać, że do serca droga prowadzi przez żołądek.
  Taką drogą w kampanii wyborczej poszedł ostatnio PiS, przez żołądek i wygrał (500+, zwiększona kwota wolna od podatku, obiecanki o odbudowie gospodarczej, powrót do wieku emerytalnego 65 mężczyzn, 60 lat kobiet) to jest to czym się kupiło wyborców
 • @Oświat 23:39:29
  Oczywiście masz sporo racji.
  Jednak wydaje mi się, że trzeba uzmysławiać Polakom, że jeśli będą niedojdami, leniwymi, naiwniakami i głupcami jak to napisałeś, Żyd będzie nadal wykorzystywał naszą słabość.
  To próba pracy u podstaw, po to są niezależne portale aby od czegoś zacząć. Inaczej nie skończy się TKM (teraz k..wa my), przeplatanka: PO - PiS i ich satelity.
 • Widziane z Waszyngtonu
  .
  „Warto żeby politycy PiS, tacy jak Waszczykowski, Duda czy Piekło zastanowili się nad tą niemiecką genezą Ukrainy, bo fakt, że to był niemiecki projekt, miało i ma wielkie znaczenie.”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Jak z linku można wyczytać, sytuacja polityczna Polski wcale nie jest zła, tylko katastrofalna, gdyż podnosi ona swoją głowę „między sierpem a kowadłem”. Agentura USRAela w Polsce obdarzona „zewnętrznymi oznakami władzy” nie jest w stanie, nawet gdyby chciała, uczynić dla nas cokolwiek, bowiem Polska jest jedynie terenem operacyjnym, bardzo odległym od USA, na którym one chętnie rozgrywają swą grę polityczną, niezależnie od tego, jakie ofiary Polacy przy tym na rzecz USRAela poniosą. Ten PO.PiS demokracji w Warszawie to zestaw zdrajców i zaprzańców najgorszego rodzaju, ale uważniejsi obserwatorzy musieli to dostrzec już przed dziesiątkami lat

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Pomimo rzeczowej w wielu punktach wypowiedzi kreacji o nazwie operacyjnej „ONR”, ostatni link przypomina nam, że tego rodzaju organizacje są kreacjami pewnych służb wyspecjalizowanych, czasem wręcz kontrolowanym przez osoby lub grupy prywatne jak n.p. Sorosa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/wykaz/

  wszakże takie organizacje jak CIA, NSA i.t.p. cechuje także pewna autonomia i jako organizacje usługowe pracują one na zlecenie, nie koniecznie oficjalnych władz, co postrzegamy ostatnio w USA. Także służby podlegają prywatyzacji jak zresztą inne organy państwa, przy czym korupcja jest głównym mechanizmem prywatyzacji.

  Należy uwzględnić, że KAŻDA ORGANIZACJA PAŃSTWOWA podlega prywatyzacji w mniejszym lub większym stopniu, inscenizacje w rodzaju legislatywy, egzekutywy i judykatywy wg słynnego schematu Monteskiusza są tym ważniejsze dla celów propagandowych, im bardziej zostały sprywatyzowane, o czym przypomina ludowe porzekadło „pieniądz rządzi światem”.

  CELEM PRYWATYZACJI JEST ZAWSZE RABUNEK MIENIA

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Prywatyzacja

  Co prawda media przekonały Polaków o swych uspokajających zaletach prywatyzacji, ale zawsze obowiązuje prosta formuła

  własność = władza = przemoc = przemoc instytucji państwa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  Rozbudowano nieco sekwencję o mechanizmie państwa w celu wyjaśnienia rezerwy wobec takich zjawisk ONR, OUN; PO.PiSu i innych.

  „politycy PO-PiS-u dają upust swojemu przywiązaniu do praw człowieka i liberalnej demokracji.” od lat starają się niektórzy uświadomić, że struktura partii w Polsce to rodzaj POPiSu demokracji, powoli dociera to świadomości.

  Nie należy się czepiać przy tym zbytnio pochodzenia Kierownika Głównego, co wielu Polaków uważa za niezawodne wytłumaczenie, bowiem wśród urodzonych Polaków jest dosyć Gojów szabasowych, którzy oryginałom w niczym nie ustępują.
 • @Rzeczpospolita 12:14:57
  na -ski: Skinderbaum
 • Ukraińscy nacjonaliści nas instrumentalizują. Polskie władze sparaliżowane !
  Prof. Włodzimierz Osadczy:
  2017-3-30 http://www.pch24.pl/prof--osadczy--jestesmy-instrumentalizowani-przez-ukrainskich-nacjonalistow--polskie-wladze-sparalizowane-,50535,i.html
  To bezpośredni atak z broni palnej. Nie sądzę, że jest to ostatnie „słowo” - mówił na antenie Polskiego Radia Lublin prof. Włodzimierz Osadczy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. relacji z Ukrainą.
  W nocy z wtorku na środę ostrzelano polski konsulat w Łucku w obwodzie wołyńskim. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zdaniem prof. Włodzimierza Osadczego „z całą pewnością to nie jest koniec”. - Od początku bieżącego roku mnożą się akty wandalizmu (…). Do dnia dzisiejszego nie mamy odpowiedzi na pytanie: kto za tym stoi? - podkreślał prof. Osadczy.

  - Nieustannie Polska, interesy Polski oraz jej honor są narażane na szwank (…). Jesteśmy też instrumentalizowani przez ukraińskie środowiska nacjonalistyczne - jako społeczeństwo i państwo polskie. Widzimy też zupełny paraliż władz polskich wobec tego, co dzieje się na Ukrainie - tłumaczył gość.

  Z całą pewnością to nie jest koniec. O ile sytuacja na Ukrainie będzie się radykalizowała i nacjonalizm nie będzie poskromiony - takie incydenty staną się niestety codziennością w relacjach polsko-ukraińskich. Sposób postrzegania przez polską dyplomację wydarzeń na Ukrainie wymaga całkowitej zmiany. Przypomnę, że polska dyplomacja jest pochodną ogólnej polityki, realizowanej przez rząd polski (…). Musimy - z przykrością - konstatować to, że nasz kraj stał się narzędziem w wielkiej walce geopolitycznej i został zinstrumentalizowany. Racja stanu Polski stała się częścią polityki Stanów Zjednoczonych. Dopiero powrót do suwerenności w kontekście realizacji polityki zagranicznej byłby dobrym sygnałem, świadczącym o tym, że cokolwiek się zmieni. Natomiast jeżeli cały czas jesteśmy narzędziem w ręku obcej polityki - takie sytuacje będą się mnożyły. Kompromitując się, będziemy ciągle podkreślali obecność tej „trzeciej siły” we wszystkim - mówił prof. Osadczy.

  Gość Polskiego Radia Lublin przypomniał, że „do jego obowiązków jako pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. relacji z Ukrainą należą podejmowane próby tworzenia zdrowego i rozsądnego klimatu w relacjach polsko-ukraińskich opartych na prawdzie. Obszar gospodarczy także jest działką, na której próbujemy się uaktywniać”.

  Źródło: radio.lublin.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930