Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1996 postów 3311 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wszystko, co najlepsze w życiu jest za darmo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wpis nie o polityce.

Wprawdzie starożytni Grecy określali osobę stroniącą od spraw publicznych słowem „idiotes”, ale jak powiada Pismo, nie samym chlebem żyje człowiek i czasem należy wychylić ze dwie stopki i przegryźć solonym śledziem – patrz zdjęcie wprowadzające (za prawy.pl).

Jest to w zamyśle pierwszy odcinek z tej serii i proszę o wybaczenie, że będzie nie z naszej polskiej perspektywy, ale brudnego, londyńskiego bruku. Londyński bruk jest zasyfiały, ale za to będąca kiedyś martwym i śmierdzącym ściekiem Tamiza została skutecznie oczyszczona i dzis żyja w niej ryby. Tymczasem w Warszawie, odkąd wybił do Wisły program PO-KO, to nawet kozy bigamisty Abdula wyginęły. No ale najważniejsze jest, żeby w stołecznych szkołach były „tęczowe piątki”, bo na czym jak na czym, ale na demoralizacji cudzych dzieci prezydent Czosnkowski zna się najlepiej. Tu warto wspomnieć kocią muzykę urządzoną przez współczesnych bolszewików (wspólczesnych, bo już nie pod czerwonym, a pseudo-tęczowym sztandarem – biedni i najczęściej Bogu ducha winni homosie wyjdą na tęczowych bolszewikach jak zwykły robotnik na bolszewikach z gwiazdą) przed „oknem papieskim” w Krakowie. Wyszedł z różańcem do tych biednych ludzi schorowany emeryt, ks. prałat Fryźlewicz (wieloletni sekretarz s.p. kard. Macharskiego) i mimo, że jak zauważa na Twitterze Cezary Krysztopa „Mordy darli na księdza aż się trzęsło, on się modlił, ale [wg Wyborczej] to on "grzmiał". Wyborczahttps://twitter.com/AngelikaPiton

A propos, żydokomunistyczna gazeta wydawana dla potomków powojennego „desantu Stalina” zauważyła ze zgrozą, że hasłem przewodnim tegorocznego „Marszu Faszystów” 11.11.2019 ma być „Miej w opiece naród cały” czyli wszyscy na Czerskiej będą mieli tego dnia traumę jak pies na sylwestra.

[Przypomnijmy: faszystą dla żydokomuny jest każdy patriota swojej ojczyzny (kiedyś poza Związkiem Radzieckim, a dziś poza jego „ksenomorficzną” mutacją czyli UE oraz rzecz jasna poza Izraelem].

No ale miało być bez polityki.

Napisze bardzo krótko, albowiem trapion jestem infekcją wirusową (grypą albo grypopodobną) i boli mnie wszystko niczym Marsz Niepodległości potomków stalinowskiego desantu. Najgorzej, że wziąwszy pół dnia urlopu napisałem w automatycznej odpowiedzi mailowej nie, że „my flu will not let me out of bed” (grypa nie wypuszcza mnie z łóżka), ale że „my Flo will not let me out of bed” – nie wiem teraz, co sobie ludziska pomyślą, pewnie, ze jestem samochwałą.

O ile niewiele jest specyfików godnych zapożyczenia od bladych Angielczyków, to akurat Hot toddy się sprawdza. Do gorącej wody dodaje się sok z cytryny, miód i whisky i wypija ze smakiem przed snem (wg pani Moore, witamina C leczy, miód łagodzi, a okowita znieczula – no i czego chcieć więcej).

Do mojego pretekstu, żeby się z lekka zalkoholizować na wieczór używam stosunkowo najtańszej, ale uważam skądinąd bardzo zacnej whiski pod nazwą Glen Moray Single Malt.

Gorzelnia znajduje się w szkockim Elgin w „powiecie” Moray w regionie Speyside.

A teraz do brzegu:

Daleki potomek szkockiego króla Roberta de Bruce’a (tego z „Walecznego serca”), Tomasz Bruce, siódmy hrabia Elgin, w latach 1801-1812, wykorzystując koniunkture historyczną wyłupał około połowę zachowanych rzeźb z ateńskiego Partenonu i wywiózł je do Anglii. Ponieważ zbankrutował na kosztach tego przedsięwzięcia, więc zmuszony był odsprzedać te marmury Koronie Brytyjskiej, która z kolei przekazała je Muzeum Brytyjskiemu w Londynie. Można je tam podziwiać do dziś, za darmo i z tego też powodu będąc w okolicy warto odwiedzić Muzeum Brytyjskie dla samych Marmurów Elgina

(druga połowa niezrabowanych marmurów znajduje się dziś w Muzeum Akropolu w Ateanch).

Przed wizytą warto sobie zawczasu pogóglać o czym te marmury opowiadają (np. o wojnie tesalijskich Lapitów z centaurami), ale mając do wyboru „marmury Elgina” do obejrzenia za darmo lub „London Eye” za 30 funciaków od osoby ... tyle, że akurat ja, prosty ciemnogrodzianin na smyczy proboszcza,  „sztucznej półinteligencji” z dużego miasta nie przekonam.

I taki to jest związek mojej grypy z marmurami skradzionymi z Partenonu. 

KOMENTARZE

 • @
  Wpis jak zwykle lekki i dowcipny.
  Powrotu do zdrówka życzę.:)

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 16:37:20
  :)
 • @Autor
  Może lektura książki na zdjęciu, będzie przydatna dla ozdrowienia. Ruskie, oni to mają metody…. Uczyć się i jeszcze raz uczyć!

  https://yandex.com/images/search?text=%D0%BE%20%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B8%20%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC&pos=12&img_url=https%3A%2F%2Fpbs.twimg.com%2Fmedia%2FD5FBRaqW0AAB02n.jpg%3Alarge&rpt=simage

  Szybkiego wyzdrowienia życzę,
 • @1abezmetki 17:23:01
  cha cha - dobre ;)
 • @Janusz Kamiński 17:36:36
  ,,Janusz Korwin Mikke przyznaje się do swojego żydowskiego pochodzenia"

  Jestem bardzo zainteresowany linkiem do tego oświadczenia.
 • @Janusz Kamiński 17:36:36
  Panie Drogi, no po co obrażać jeden drugiego?

  Być może trafił pan na YT na zmanipulowany fragment, ale to trzeba wyjaśnić, a nie dalej zaogniać sprawę

  pozdr
 • @Janusz Kamiński 17:36:36
  Tu jest link do genealogii "Ozjasza Goldberga" (ironizuję)

  http://www.moremaiorum.pl/genealogia-janusza-korwin-mikkego-skany-i-wywod-przodkow/
 • @MacGregor 17:56:40
  Niepotrzebnie ironizujesz. Przecież to tylko część tej genealogii. O pochodzeniu dziadków ze strony matki nie wiadomo nic. To samo dotyczy pradziadków ze strony babki ojca. A skąd ten „Korwin”?
 • @Lotna 18:41:37
  "O pochodzeniu dziadków ze strony matki nie wiadomo nic. To samo dotyczy pradziadków ze strony babki ojca."

  OK. Przyznam się bez bicia - ze mną jest ten sam problem.
  Chociaż kiedyś dowiedziałem się, że któraś tam gałąź boczna drzewa genealogicznego ma jakiś związek (ale nie wiem jaki) z ... - uwaga, będzie grubo - Wandą Wasilewską (jest grubo?)
  Ale wcale nie czuję się wybrany/czosnkowy/handlowy/pośredniczący -chyba nawet tak nie wyglądam. Zamiast czosnku staram się codziennie jeść czerwoną (bez skojarzeń, proszę) cebulę, bo czosnku nie lubię.
  A pislamistom za tajne rozmowy i odrzucenie ustawy w/s 447 to najchętniej bym nogi z d... powyrywał.

  Także z pochodzeniem to bym nie przesadzał. Ale reakcja na czyny ma być szybka, konkretna i nieodwołalna. Za pewne rzeczy po prostu nie ma zmiłuj.

  Całuję rączki :-*

  @--->>>>>>>---------------
 • @Lotna 18:41:37
  Korwin to przydomek szlachecki,ktöry nosi takze czesc rodu Kossakowskich.
 • @Jasiek 20:07:27
  Cała różnica polega na tym, że Ty nie bruździsz w Polskiej polityce od co najmniej trzech dekad, tak jak to robi Korwin-Mikke udając opozycję i zagospodarowując coraz to nowe pokolenia młodych ludzi swoimi idiotycznymi opowieściami o wolnym rynku i głupich kobietach, a przy tym nie jesteś sowicie dotowany przez państwo, czyli polskich podatników.
 • @Lotna 20:30:47
  Tak, wiem jaka jest różnica, ale nawet gdybym został politykiem to wcale by mi to nie pomogło odnaleźć korzeni jakie by one tam nie były. Ale jak znam życie to sprawą zajęliby się pierwszorzędni fachowcy i dokopaliby się do tego co byłoby im zlecone się dokopać... a potem poszłoby z górki ;-(

  Co do wolnego rynku to JKM rzeczywiście przegina, ale akurat teraz właśnie nam go potrzeba chyba najbardziej ze wszystkiego, bo biurokracja/pato-państwo wszędzie wtyka a to koncesje, a to datek/podatek, a to jakiś chory przepis. Już nie tylko gospodarkę uwalili ale i demografię...
  Problem, żeby to było z głową, a nie jak jest teraz, że np do marketów sprowadza się truciznę, a polski rolnik nic nie może sprzedać.
  "Ustawa Wilczka" to chyba też teraz niedościgłe marzenie. A to przecież nie żaden wolny rynek tylko... normalność.
 • @morgan 20:11:57
  Ja miałem przydomek "pająk" ale to było w podstawówce. No cóż, nawet nie chłop ze mnie, tylko parobek więc i przydomek miałem pospolity, ale i o szlacheckim Korwinie też mi się coś o uszy obiło ;-)

  @--->>>>-----------------------
 • @MacGregor
  „my Flo will not let me out of bed”

  Ta pańska małżonka (ja się na zimnokrwistych językach nie znam - a mniemam, że ta Flo to u nich małżonka), to musi być bardzo gorąca. Jak na Szkotkę, czy inną Angielkę.

  Jak pomyślę o erotycznym drżeniu Flo to mnie ciarki przechodzą, a iskry z kontaktów się sypią.
 • Nieprawda!
  Za seks w każdej postaci się zawsze płaci.
 • @Casey 00:19:37
  W tytule jest "Wszystko, co najlepsze... " :-)

  Pozdro!
 • @Lotna 18:41:37
  Korwin? Był król węgierski Maciej Korwin.
 • @Lotna 20:30:47
  Kto dotuje Korwina? Teraz jednak odleciałaś
 • McG
  Nie byłbym taki surowy dla Glen Moray Single Malt.
  To nie tylko zaledwie zacna, lecz przednia whisky z z okolic rzeki Spey. Czyli highlanderka.

  Kiedyś tu opisałem moje doświadczenia ze skaczem. Eksperymentowałem z najlepszymi markami, kiedy jeszcze na Heathrow, czy w Aberdeen było duty free.

  Ruszczyk wyrzucił złośliwie wszystkie ilustracje, więc artykuł sporo stracił.

  https://jazgdyni.neon24.pl/post/50936,szpan-whisky

  Pzdr
 • @MacGregor 17:55:14
  Być może trafiłem na zmanipulowany tekst. Jak widać istnieje on w powszechnym obiegu, co każdy może stwierdzić, od roku 2014. To, że egzystuje nadal w sieci około 5 lat i dotychczas nikt nie wystąpił o jego zdjęcie i zablokowanie, zezwala mniemać, że JKM nie ma nic przeciwko takiej wiadomości.
  Dlaczego więc ja, jak tu się oburzają szlachetni interlokutorzy, miałbym być tym jedynym dociekliwym poszukiwaczem, który później krzykiem oznajmia FAŁSZ !!!
  Macie przecież panią Słupianek i tego śmiesznego Świderskiego, którzy zawsze dotrą do jądra.

  Dla mnie słowa JKM to zabawna i całkiem w klasycznym, prowokatorskim stylu, denuncjacja JKM, którą każdy może odbierać na swój sposób.
  Ja to odebrałem tak samo, jak jego szczere oświadczenie, że 8 milionów Polaków głosujących na PIS to idioci. To także duet Słupianek i ten śmieszny gps będą z oburzeniem drążyć?

  .
 • @Wican 06:50:23
  Ty za to spadłeś na cztery litery.
  https://pkw.gov.pl/pliki/1507035471_EwP_343_Wolnosc_Janusza_Korwin-Mikke.pdf
 • @Jasiek 20:07:27
  byc spowinowaconym z panią Wandą to zaszczyt, albowiem od jej ojca Leona Wasilewskiego pochodzi Kolega od litewskich Woyszwiłłów ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031