Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1996 postów 3311 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Agnieszka Holland się zapomniała

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i potraktowała Angielczyków rzeszę bladą z buta tak samo, jak zwykła traktować polskich katoli i innych „podludzi”.

Słowem – żydokomuna znów popuściła w nieszczelnego pampersa, a Brytyjczycy po jej kolejnym liście otwartym już się nie podniosą.

The Guardian drukuje słowa 27 europejsów do opuszczających wspólnotę Brytoli. Polskę reprezetuje – zero zdziwień – pani Agnieszka Holland, aczkolwiek tym razem bez współudziału pani Mai Ostaszewskiej, być może akurat zajętej ratowaniem kaszalotów (nie mylić z Dunkami służącymi w duńskiej marynarce wojennej)

Orginalny test tutaj:

https://www.theguardian.com/politics/ng-interactive/2020/jan/31/27-europeans-say-farewell-to-britain-brexit-bjorn-ulvaeus-nicola-coughlan-wolfgang-tillmans (trzeba wyszukac Polskę)

Pierwszy akapit:

“Over a year ago, a group of young Europeans from Poland, Germany and other countries launched a campaign to write to the British, appealing to them to “stay with us”. Its message was: “We love you, you’re important to us, we’re a community.” The campaign did not evoke any great response, and when the British elected a scruffy narcissist as their prime minister, whose ambition was a leap into the unknown, those eager for the UK to remain in the EU finally lost their remaining illusions”.

„Ponad rok temu, grupa młodych Europejsów z Polski, Niemiec i innych krajów rozpoczęła kampanię pisania do Brytyjczyków, apelując do nich, by zostali z nami.

Nasze przesłanie brzmiało: Kochamy was, jesteście dla nas ważni, jesteśmy społecznością. Jednak ta kampania nie spotkała się z odpowiednią reakcją, a kiedy naród brytyjski wybrał niechlujnego narcyza na premiera, którego jedyną ambicją było wskoczenie w niepewność, stało się jasne, że była to tylko iluzja” itd

Nie wiem, czemu tygodnik „Od rzeczy” przekręca, pisząc, jakoby byli to „proeuropejsko nastawieni Polacy”, a nie jak stoi w orginale „młode europejsy z Polski”. Pokazałem ten tekst z „Guardiana” moim bladym kolegom i reakcja musze przyznać przeszła moje najsmielsze oczekiwania – jeden z nich pobladł i spąsowiał dwukrotnie, podczas gdy zazwyczaj jednokrotne spąsowienie oznacza stan skrajnego wk*rwienia. Dla pewności wytłumaczyłem im, że o ile typowy Polak to Kowalski czy Nowak, o tyle typowy europejs w Polsce to Rozencwajg , zas pani Holland nie może wybaczyć Polakom krzywd zadanych im przez swojego ojca.

Trochę bez związku przypomniał mi się Marian Opania, ktory swego czasu odmówił zagrania ś.p. Lecha Kaczyskiego w filmie „Smoleńsk” (skądinąd chyba wyjątkowy gniot) bo nie identyfikował się z postacią byłego prezydenta – a tymczasem w innych filmach nie miał najmniejszych oporów przed graniem alfonsa. No takich to mamy europejczyków.

 

  

KOMENTARZE

 • Naród wybrany może wszystko
  Ona jest megalomanką
 • Wiesz,
  Że pan Nikt nazywa Borisa Jonsona,, swoim ulubionym Żydem,, ?
  Widać pani Holland idzie w pierwszym szeregu z postępem i dzierży w dłoni sztandar europejsów w postaci..... Europejsów.
  To,, wskoczenie w niepewność,, jest najlepsze. Propagandowe zagranie niczym późne lata czterdzieste i wczesne pięćdziesiąte, czyli okres aktywnej działalności świeckiej pamięci towarzysza Hollanda. Czyli niedaleko pada jabłko od jabłoni. Pani Holland dumnie kontynuuje tradycje rodzinne, czyli europejsy wszystkich krajów łączcie się!
 • @zbig71 13:46:00
  Borys ma tureckich przodków po dziadku ze strony ojca, zaś po matce ma rzeczywiście odległe, ale właściwe korzenie, choć ona sama była ochrzczona w KK
  Borys jest ochrzczonym katolikiem, choć w Eton zostal przyjęty do kościoła anglikańskiego.
  Generalnie podobny nieco do Donalda Trumpa w tym zakresie.
  Pan Nikt czasami przegina ;)
 • @MacGregor 14:00:00
  Dlatego takie deklaracje traktuję z przymrużeniem oka.
 • Uch. Coś dla odpornych
  Wyobrażam sobie Panią Holland w obcisłym sznurowanym gorsecie, siatkowych pończochach i szpilkach.
  Pan Boris klęczy przed nią błagając o litość a ona okłada go różowym bacikiem krzycząc: a ty, a ty, a ty!!!
 • Grzegorz
  Z ostatniej chwili, wydawnictwo 3dom zostało zablokowane. Czyli sanacja w pełnym wydaniu, Studnickiemu też książki przed wojną nie wydali, czy zablokowali ją.
 • @brian 14:36:46
  Sprośne myśli Niebu obrzydłe! :))
 • @zbig71 14:49:24
  Ciekawe, dla kogo byłaby to kara? :))))
 • @zbig71 14:37:46
  Wcześniej Szcześniaka zmusili do wycofania portalu prawica.net
 • @brian 15:00:26
  Może dla Jarosława Kaczyńskiego?
 • @Wican 15:20:45
  Tak, tam były fajne dyskusje, szkoda portalu. No cóż, wolność wypowiedzi jest osią w gardle totalniakom.
 • „pani Holland nie może wybaczyć Polakom krzywd zadanych im przez swojego ojca.”
  Pani Holland najwyraźniej nie może wybaczyć żadnemu narodowi krzywd zadanych mu przez jej ziomków.

  Przeczytałam ten list - bezczelny i pogardliwy. Kiedy czytałam jej wyznania o miłości do Anglii, przypomniał mi się list (?) Tuska „kochającego” „polską nienormalność. Oni widocznie już tak mają - „przepraszając” - obrażają, „kochając” - pogardzają i nienawidzą.
 • @Lotna 15:49:13
  To w sumie z obfitości serca usta mówią.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031